Materiał dostępny po zalogowaniu

Materiały umieszczone na stronie internetowej stają się dostępne wyłącznie po zalogowaniu się

Podobne

Oppenheimer online

Opis filmu

Oppenheimer online” to film opowiadający o życiu J. Roberta Oppenheimera w czasie II Wojny Światowej, gdy pełnił funkcję dyrektora programu rozwoju broni jądrowej “Manhattan”. Poza swoją znaczącą rolą w rozwoju broni atomowej, Oppenheimer osiągnął również wielkie sukcesy w innych dziedzinach fizyki, prowadząc badania nad czarnymi dziurami oraz promieniowaniem kosmicznym.

Jednak po opracowaniu bomby atomowej jego życie nabrało nowego sensu, a on sam poświęcił resztę swojej kariery na działalność mającą na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się broni jądrowej. Oskarżany przez amerykański rząd i służby o powiązania z ruchem komunistycznym oraz działalność szpiegowską, został w latach 50. pozbawiony dostępu do tajnych dokumentów.

Jego polityczną rehabilitację dokonał dopiero prezydent Kennedy. Dziś J. Robert Oppenheimer jest uważany za symbol pacyfizmu i sprzeciwu wobec rozprzestrzeniania broni atomowej, a historia jego życia stanowi inspirujący przykład dla wielu.

Oppenheimer gdzie obejrzeć?

Aby poznać dostępność tego filmu na różnych platformach, konieczne jest zalogowanie się. Zaloguj się, aktywuj swoje konto i ciesz się dostępem do tej produkcji.

Informacje dodatkowe

Oppenheimer premiera

Oppenheimer obsada